Souostroví Koh Phi Phi

Koh Phi Phi

Souostroví Koh Phi Phi je dalším z thajských cestovatelských klenotů na zemi. Jeho přírodní krásy jsou neopakovatelné, nevídané a podmaní si vás téměř okamžitě. Phi Phi se ve skutečnosti skládá z 6 ostrovů, přičemž nejznámějšími jsou Phi Phi Don a Phi Phi Lee. Phi Phi ostrovy, jak se jim také říká, se nachází 38 km od provincie Krabi a asi 42 km od Phuketu-z těchto míst se lze na Koh Phi Phi nejpohodlněji dopravit. Vápencové útesy, tyrkysová voda, široké písečné šíje, kokosové džungle a kilometry panenských lesů, čekajících na prozkoumání to vše tento tropický ostrovní ráj nabízí.


» Online rezervace

Poslední recenze z Thajska

Viengtai Hotel
Daniela: (hodnoceno 5.9.2011) Poloha hotelu byla fantastická. Téměř na Ko San Road, což znamená, že jsme měli blízko do všech restaurací a barů. Bohužel to také znamená hluk, který je docela nepříjemný, pokud máte pokoj s výhledem do ulic, tak jako jsme ho mělivíce »
Duangjitt Resort and Spa
Pavel Vančák: (hodnoceno 15.6.2010) Úžasná hotelová zahrada plná zeleně, obrovský bazén, milí lidé, pokoje v zahradním křídle jsou bezkonkurenční.

Phi Phi Don

Phi Phi Don je hlavním ostrovem a táhne se 8 km do dálky a 2,5 km do šířky ve tvaru činky. Je přístupný lodí, trajektem nebo vodním taxi z Phuketu a Krabi (délka jedné cesty cca 90 minut). Phi Phi Don je vlastně tvořen dvěma ostrovy, které jsou pouze spojeny malou pískovou úžinkou lemovanou palmami, která od sebe zároveň odděluje zálivy Ao Ton Sai na jihu a Ao Loh Dalum na severu. Ostrov leží v průzračně čisté vodě Andamanského moře, kde můžete dohlédnout až na mořské dno a pokochat se krásami podmořského života, který je v těchto oblastech velmi bohatý a potápěči se zde nemohou vynadívat.


Podmořský život Phi Phi Don

Potápění na Phi Phi Don není možná tak dramatické jako na sesterském ostrově Phi Phi Lee, protože má mělčí útesy, ale i ty nabízejí zajímavé potápění a ještě mnohem zajímavější šnorchlování a to právě díky mělkým útesům, které jsou bohaté na korály a mnoho druhů mořských živočichů. Jedno z nejlepších šnorchlování nabízí pobřeží Long Beach. Pokud si děláte starostí s tím, že nemáte potápěčský průkaz, tak nemusíte, protože to není žádným problémem. Potápěčských škol Phi Phi Dive je na ostrově okolo 20 a v každé z nich si můžete udělat jak PADI tak SSI kurz.


Ostatní vodní sporty

Pokud rádi sportujete spíše na vodě než pod vodou, jsou tu i další možnosti zajímavých vodních aktivit jako například thajský kajak, který lze nalézt pod hradbami Phi Phi Don na západním pobřeží. Strmé útesy se zde dramaticky noří pod hladinu moře, vytváří jeskyně, převisy, a skalní otvory, které přímo vybízejí k proplutí a k vychutnání přírodních scenérií jako východu a západu slunce. Další adrenalinová dobrodružství, která stojí za zmínění a která Phi Phi Don nabízí je Cliffdiving (skákání z několikametrových výšek, provádění neuvěřitelných triků a často i bolestivé pády do vody) a šnorchlování se žraloky.


Hlavní vesnice

Hlavní vesnice Phi Phi Don je mezi Loh Dalum a Tonsai Bay a začíná hned vedle hlavního Pier. Tato nevelká, ale útulná vesnička je domovem pro množství obchodů, penzionů, lázní a hotelů. Součástí života obce jsou i trhy, pouliční bazary, noční bary a restaurace. Na ulicích seženete vše od suvenýrů, zubních past, SIM karet až po potápěčské potřeby. Nejlepší noční život najdete v blízkosti Reggae baru a Velvet Dojo, kde na vás bude čekat pestrý program v podobě tanců, thajského boxu a potápěčských historek.
Také na pláži jsou skvělé neopomenutelné bary jako Apache, Hippies a Rolling Stone bar, ale pozor pozice nejstylovějšího a nejpopulárnějšího baru se často mění. Není však problém se v noci projít po pláži a zjistit kde to zrovna nejvíc žije.


Nejlepší luxusní bungalovy na Phi Phi

Luxusní bungalovy na Phi Phi Don se liší ve stylu a velkoleposti, ale ve skrze, pro ně platí jedno nejdražší, nejlepší a nejkomfortnější se nacházejí přímo na pláži a to ve třech hlavních oblastech Laem Tong, Loh Bagao Beach a Phi Phi Don Village.


Phi Phi levné ubytování

Oblast kde je nejvíce směřováno levné ubytování je na Phi Phi Don Village, kde je většina ubytoven, penzionů a kolejí vhodných pro levný pobyt.